اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص نحوه ثبت نام در آزمون های TOEFL و GRE اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش

1398/03/08

بدين‌وسيله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون های بین المللی (TOEFL,GRE (iBT می رساند، سامانه پیش ثبت نام در آزمون های فوق، از طریق سایت اینترنتی به نشانی ets.sanjesh.org به شرح ذیل صورت می پذیرد:

تکالیف داوطلبان:

1. مراجعه به سایت اينترنتي ets.org:

a.  ایجاد حساب کاربری آزمون TOEFL يا GRE

b. در صورتی که داوطلب قبلا دارای حساب کاربری است، نیاز به ایجاد مجدد حساب کاربری ندارد و صرفا بازبینی و تکمیل Background Information کافی است.

2. مراجعه به سایت اينترنتي ets.sanjesh.org:

a. مطالعه شرايط و ضوابط

b. تکمیل فرم مشخصات فردي، انتخاب نوع آزمون، تاريخ آزمون، مرکز مجری آزمون و شماره حساب بانکي (در صورتی که لازم به  استرداد وجه باشد)

c. داوطلب حداکثر دو تاريخ/مرکز براي ثبت نام مي تواند پيشنهاد کند.

d. پس از تکميل فرم، پيامکي حاوي کدپيگيري و هزينه آزمون به تلفن همراه داوطلب ارسال می شود.

e. هدایت داوطلب به سایت بانک، پس از وارد کردن کدپيگيري (در سایت بانک، عنوان موسسه مجاز ثبت نام و مبلغ هزینه، به داوطلب نمایش داده می شود).

f. وارد کردن اطلاعات کارت بانکي (شماره کارت ، رمز اينترنتي، CVV2 و تاریخ انقضا) و کسر وجه از کارت داوطلب و واریز به شماره حساب موسسه اعلام شده از سوی سایت سازمان.

g. ارسال اطلاعات مورد نياز از داوطلب براي یکی از موسسات مجاز همکار و تلاش آن موسسه جهت ثبت نام داوطلب در آزمون در تاريخ های پيشنهاد شده از سوی داوطلب.

h. پس از ثبت نام توسط موسسه مجاز، ارسال ایمیل تاییدیه ثبت نام از سوی موسسه ETS و ارسال پیامک تاییدیه ثبت نام از سوی سازمان سنجش برای داوطلب.

تذکر:

1. در صورتی که نام کاربری یا رمز مربوط به حساب کاربری اشتباه باشد، يا مشخصات ثبت شده توسط داوطلب با اطلاعات حساب کاربری مطابقت نداشته باشد، موسسه همکار، درخواست داوطلب را لغو کرده و پیامکی به داوطلب ارسال خواهد کرد و این مساله را به وی گزارش می دهد نام ایشان نيز در ليست استرداد وجه آن موسسه قرار خواهد گرفت. استرداد وجه حدوداً، 7 روز کاری به طول می انجامد. لذا لازم است که داوطلبان نام کاربری و رمز خود را با دقت در سایت ثبت نمایند و علایم، کوچک و بزرگ بودن حروف را به دقت مدنظر داشته باشند.

2. در صورتی که موسسات مجری آزمون در تاریخ های پیشنهادی از سوی داوطلب، دارای ظرفیت خالی نباشند، و موسسه نتواند داوطلب را ثبت نام نماید، پس از چندین بار تلاش موسسه در فاصله های زمانی چند ساعته (حداکثر 2 روز) و عدم موفقیت در ثبت نام، موسسه همکار موظف است، نسبت به استرداد وجه به حساب داوطلب اقدام نماید.

3. جهت کنترل عرضه و تقاضا، در حال حاضر هر داوطلب در طول 2 ماه، فقط یک فرصت ثبت نام از طریق این سامانه را دارد.

4. با توجه به اینکه تمام مراحل بصورت اینترنتی انجام می شود نیازی به مراجعه حضوری به سازمان سنجش یا موسسه همکار وجود ندارد و درخواست می شود که از مراجعه به مراکز همکار خودداری کنید.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور